Drop Down Menu
DUYURU

 

SEVGİLİ KOMŞULARIM,

                               Göreve geldiğimiz 17 Ağustostan bu güne, haksız ve gereksiz eleştirilere ve’ bu yönetim yıkılacak’ DEDİKODULARINA göğüs gereken, görevimizi eksiksiz yerine getirme çabamızdan bir an ödün vermedik. 15 gün kadar yönetimi temsilen tek başıma hizmet verdim. İstifa eden üyelerin yerlerinin doldurulması için Temsilciler Kurulunu olağanüstü Genel Kurula davet ettim. 19 Eylül günü yeni Yönetim Kurulu ve diğer kurulları seçerek görevlendirdik. Yeni kurulları internet sitemizde görebilirsiniz.

                34 gün çok kısa bir süre gibi görünse de ve yaz sezonunun kalabalığı bazı işleri gerçekleştirmemizde engel teşkil etse de, ufak dokunuşlarla hayatımızın doğal akışını etkileyen olumsuzluklara pozitif yönler verdik.

                Elektrik enerjimizi sağlayan trafomuzda önceden programa alınmış tadilat için müdahale ederken başka arızaların da gerçekleşmekte olduğunu, bu arızaların nem kaynaklı olduğunu tespit ederek yeni bir tadilat programladık. Bayram sonu bu tadilat gerçekleşecek.

                Basketbol sahamızı 4 adet LED ile aydınlattık. Bu sezon ve gelecek sezonlarda gece spor yapmak isteyen gençlerimizin hizmetine sunduk.

                Sitemizin çöplüğü gibi duran Erguvan blok karşısındaki konteynerlerimizi  belediyeden izin alarak ve alt yapısını sağlayarak 500 metre uzağa taşıdık. Dilara ve Erguvanda ki komşularımızı kötü kokulardan kurtardık.

                Ürettiği koku ve erkekler tuvaletinin girişindeki eksiklik yüzünden sorun üreten umumi wc  için sadece kapıya yaptığımız ekle görsel çirkinliği önledik. Ama koku sorununun çözümünü veya tuvalet için yeni bir yer üretmeyi henüz sağlayamadık. Kış mesaimizin bir bölümünü bu işe ayıracağız.

                Çatılarımızda lokal izolasyonlar yaptık.  600 m2 alanı izole ettik. İdeal ve ekonomik bir izolasyon için çalışmalarımız sürüyor. Lokal işlemler sorunumuzu çözmüyor, daha 2014 de yapılan izolasyonun hiçbir sorunu çözmediği ortadayken genel bir çalışmanın şart olmadığı söylenemez. İmalatçı bazı firmalardan teklifler almaya başladık firmalar “demo” uygulamalar yapacak ve bizlere karar vermek için seçenekler sunacak.

                Çocuklar için düzenlediğimiz palyaço etkinliği iki gün sürdü. Çok olumlu tepkiler aldık. Bu tür etkinlikleri önümüzdeki yıl artırarak sürdüreceğiz.

                Ana borularda oluşan patlaklar için belediye (meski) ekipleri çalışıyor. Sistem (alt yapı) eskimekte olduğundan bu tür arızaların tekrar yaşanabileceği ihtimaline rağmen alt yapı ile ilgili bir yatırıma yönelmek zor. Bu konuda meski yetkilileri ile temasa geçeceğiz. Çünkü her patlakta şebekeye giren çamur tehditi ile karşı karşıyayız. Yaz sonunda bu kötü durumla bir kez karşılaştık.

                Daha önce defalarca yapılan asansör revizyonunu bu yıl da gerçekleştirmek zorundayız. Ve anlaşılan bu iş bir yıl daha bütçemizin en önemli yükü haline gelecek. Çünkü 2016 da asansör genelgesi bir kez daha değişerek yeni sorunları beraberinde getirecek. Maalesef bu kadar para harcanmış olmasına rağmen asansörlerimiz kırmızı etiketli (yani binilmesi tehlikeli) Makine Mühendisleri Odasının Yeni iş listesi 3/9/2015 tarihinde elimize ulaştı. O günden bu yana listede ki eksiklerin en sağlıklı nasıl tamamlanacağı konusunu çalışıyoruz. Tadilata da bayram sonu başlayacağız.

                Havuzlarımızın kötü niyetli veya kullanma kurallarını umursamayan kişilerce kirletilmesi yüzünden 10 gün içinde 3 kez havuz boşalttık. 5000 ton suyu israf ettik. Bayram tatiline birkaç gün kala gerçekleşen bu eylem nedeniyle maalesef havuzu tekrar açmak için gerekli zaman kalmadı. Havuz sezonunu planladığımızdan 10 gün önce bitirmek zorunda kaldık.

                1790 (havuzlar) ve 1791 (sosyal tesis alanı) parseller için yaptığımız ve yapağımız işlerden bahsetmeliyim.

                1791 parsel üzerindeki ‘Şahin cafe 2’ adlı işletmenin faaliyetlerine belediyenin de desteği ile son verilmiştir. İşletme ve işletme binası kaldırılmıştır.

                Bu iki parsel üzerinde 10 yıldır devam eden tartışma ve satın almamız karşılığı istenen para hepinizce malumdur.

                Ağustos ayı içinde konunun uzmanları ile düzenlediğimiz panele katılan kat malikleri (anonsla tüm siteye duyruldu katılımcı izleyici sayısı azımsanmayacak kadar çoktu) sorunu, sorunun kaynağını, çözüm yollarını öğrendi. Eğer çözemez isek başımıza gelecekleri de öğrendi.

2007 yılında kazanılan İdare Mahkemesi davasının gerektirdiği işlemler tamamlanmadığı için belirsizlik devam etmekteydi. “şöyle mi yapalım? Böyle mi yapalım?” tartışmalarına son verecek adımı attık. Ancak henüz bütçesi ortaya çıkmadığından sizlere ödenmesi gereken bedelden söz etmiyorum . belli ki bizlerden istenen bedelin çok çok altında bir maliyeti olacak.

İşlerimizi takip edecek hukuk firmasının bir iddiası var en geç 1 yıl içinde yeni tapularımıza kavuşabiliriz.

Yeni haberlerle yeni internet  sitesinde tekrar beraber olacağız. Sizlere her zaman iyi haberler vermek öncelikli amacımız.

İşlerinizde kolaylıklar dilerim, sevgiyle-dostlukla kalmanız dileğimi yenilerim.

 

 

                                                                                                                   YÖNETİM  KURULU ADINA

                                                                                                                             HANDAN ÖZKUL    -