Drop Down Menu
KIŞ’LIK

 

SEVGİLİ KOMŞULARIM,

                Sitemizde kış ayları boyunca komşuların toplanabilecekleri, çay içip sohbet edebilecekleri, gazete, kitap okuyup tartışabilecekleri bir ortamın eksikliği yıllardır hissedilen ancak çözümlenemeyen bir eksiklik olarak görülmekteydi.

                Erguvan blok ‘sığınağında’ market olma amacıyla inşaa edilmiş ancak yasal zorunluluklar yüzünden hayata geçmemiş, şimdilerde temizlik işlerinde çalışan geçici personelin ihtiyaçlarını karşılamış bu mekana hayat verdik. Adını da KIŞ’LIK koyduk.

                Yasa sığınakların kullanılmasını genelgeyle tanımlamış. 17.01.2008 tarihli Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü yazısında  “ Oturma ve kullanma izni verilmiş yapıların sığınak olarak ayrılmış bölümlerinde yapı değişikliği yapılamaz. Ancak sığınak özelliğini kaybetmemek ve gerektiğinde sığınak olarak kullanılmak üzere mülki amirin izniyle barışta başka amaçlarla kullanılabilir.”

                Her ne kadar “yapı değişikliği yapılamaz” denilse de KIŞ’LIK eski tarihlerde yapı değişikliğine uğramış bir bölümdür. Dolayısıyla ‘var olandan faydalanma’ mız için Silifke Kaymakamlık makamına dilekçe ile başvurduk.

                Mekanın imalatı için hiçbir masraftan kaçınmadık. Çünkü her imalatı mevcutlarımızla yaptık. Mesela, mekanın boyası için depomuzda bulunan ve beklediği için bozularak koku üreten 8 bidon boyanın içinden boya ürettik.
Mesela, depomuzda bulunan bir kapıyı islah ederek kullandık.
Mesela, masa sandalye gibi ihtiyaçları çay bahçesinin işletmecisinden izin alarak kullanıma soktuk.
Mesela, duvarı oluşturan alçıpanların kırıklarını kontraplakla tamir ettik.
daire sahiplerinin kullanmadığı malzemelerden lavabo, masa, kanepe, dolap gibi eşyaları kullanılır hale getirdik.

İkram edilen çay, kahve, hizmet gibi işleri de kat maliklerinin kendileri organize ediyor.

Gerçekten hiçbir masraftan kaçınmadık.

Kaymakamlıktan onay alabilirsek, aynı imkanlarla sığınak içinde WC inşaası da yapacağız.

Yine onay alabilirsek ve de bütçe bulabilirsek bu alanın tamamı (980 m2) spor ve hobi amaçlı olarak kullanılacaktır.

 

YÖNETİM KURULU    -