Drop Down Menu
KEMAL PERSENTİLİ İLE GÖRÜŞÜLDÜ

 

Sitemizin saygıdeğer üyeleri,

Kısaca imar sorunu olarak isimlendirdiğimiz 18 uygulaması – geri dönüşü – yeni imar planı – yeni 18 uygulaması ve Kemal Persentiliye ait bağımsız bölümler hakkında Kemal bey, Avukatı Ayşe hanım ve Bünyamin bey’in katılacağı bir toplantı için yönetim kurulu üyelerimiz Handan Özkul, Zümrüt Coşkun, Musa Karlıdağ ile Gelincik blok Başkanı Enis Gözübatık’ın katılımıyla 10 Aralık Perşembe günü site ofisinde bir araya geldik.

                Toplantıda 18 uygulaması iptali için haklı gerekçelerimizi öne sürdük. Kemal bey ve avukatı “hak kaybına” uğradıkları her uygulamaya karşı dava açacaklarını şimdiden belirtti.

                Kemal bey, işletmesini önceki yıllarda site yönetimine aidatları karşılığı devir ettiği dükkanlarının harabe haline gelmiş olmasından şikayet ederek başladığı sözünü, geçtiğimiz yıl sökülmesini sağladığımız Şahin Kafe 2 (sıkmacı) ile sonlandırdı. Kendisi ile düzgün bir mutabakat sağlamadıkları için yönetim kurullarımızdan şikayetçi olduğunu belirtti.

                Yönetici arkadaşlarımız söz aldıklarında site içinde böyle bir işletmenin usulsüz olduğunu, 18 uygulamasının iptal edilmesinin şart olduğunu aksi takdirde belediyenin DOP dan kaynaklanan haklarını almak için cezai yaptırımlar uygulayacağını söyledi.

                Halen önümüzde duran imara aykırı yapılar ve uygulamalar hakkında (yollar) yıkım kararı olduğunu söyledik. Yürütmeyi durdurma kararı için İdare Mahkemesine baş vurduğumuzu da ekledik.

                Toplantımızdan 2 gün sonra Kemal bey bir ziyaret daha yaparak mülkiyeti kendisine ait dükkanların birlikte gezilmesini önerdi. Birlikte yaptığımız ziyarette gördük ki dükkanlar gerçekten harabe haline gelmiş.

                Sitemizin market, kuaför, kafeterya işletmelerine ihtiyacı olduğunu söylememiz üzerine bu işyerlerinde tadilat yapılabileceği, işyerlerinin site yaşamına katılabileceği konusunda mutabakat sağladık. Dükkanların kötü görüntüsünü ortadan kaldırma yollarını beraberce araştırmaya karar verdik.

                Dükkanların ve arsa paylarının devri  için daha önce öne sürülen daire başı 5.000 Euro’luk teklifin 6.000 Euro’ya  çıktığını da bu vesileyle öğrendik. Bizim karşı teklifimizin ise daire başına     1.000 TL yi geçemeyeceğini kendisine söyledik.

                18 uygulaması hakkındaki görüş ve kararımızı bir kez daha tekrar ederek  kararlılığımızı gösterdik.

                Toplantımızın özü ve özeti böyledir. Tüm kat maliklerine saygılarımızla bildiririz.   -